Lapkričio dargana toli gražu ne tik niūrios nuotaikos, lengvo liūdesio, žaibiškai išbyrančių dienos smilčių pranašas. Klaipėdietėms tai ir neįtikėtinų pokyčių metas.  Bemaž trisdešimt damų pasidavė avantiūrai – penkerių mokymų ciklui, skirtam moterų versmui skatinti.

 

Kiekvieni mokymai buvo savaip naudingi ir įtaigūs. Moterys išsiaiškino, kaip formuoti savo įvaizdį socialiniuose tinkluose ir kokias skaitmeninės rinkodaros priemones tam galima pasitelkti, kaip iš gausybės idėjų išsigryninti geriausias ir jas realizuoti. Mokymuose daug gilintasi ir į emocijas: kaip jos veikia mūsų sprendimus ir kokią įtaką daro pardavimo procesui. Tačiau vien verslumu neapsiribota. Kone kas savaitę į mokymus atskubėdavusios moterys išplaukdavo lyg gulbės: svajingos, kupinos idėjų, įkvėptos ir žydinčios. „Vyrai, kaip saulė – aišku,kad šildo, o moterys, lyg mėnulis – atrodo tik šviečia, o didžiausius potvynius ir atoslūgius sukelia“, vertindamas damų pokyčius juokavo mokymų ciklą visos dienos užsiėmimais užbaigęs lektorius, koučeris Mindaugas Vidugiris. Kaip tik jo mokymams klaipėdietės pažėrė daugiausiai pagyrų.

GIEDRĖ, architektė:  Jaučiuosi lyg vandenyno dugne.

Labai džiugu, kad organizatorės sutelkė mokymams įvairių požiūrių kampų lektorius, kurie, atrodo, tą pačią temą sugebėjo perteikti iš visiškai skirtingų kampų. Manau, kad renginių ciklas moterims buvo labai sėkminga idėja, kuriai belieka palinkėti klestėjimo. Sakoma, kad koncerte paskutinis kūrinys – topų topas, tai ir iš viso mokymų ciklo paskutinieji – Mariaus Vidugirio mokymai buvo geriausi. Jie labai vietoje ir laiku – sutampantys su mano gyvenimo elementais. Jau dabar jaučiu, kaip manyje  atsiveria gylis – lyg nusileidus į vandenyno dugną. Tuos pačius elementarius gyvenimiškus veiksmus jau darysiu su visai kita kokybe ir svoriu.

VIOLETA, gidė, fotografė: Organizatorės padarė titanišką darbą.

Dėkoju merginoms, kad priėmė mane kaip savą, neakcentavo mano brandos. Vis dėlto buvo labai malonu, mokymų įkarštyje išgirsti komplimentą, kad gera būtų turėti tokią mamą kaip aš. Akimirką vos tramdžiau ašaras, sulaukusi tiek gražių komplimentų, inspiruotų lektoriaus Mindaugo Vidugirio užduoties. Šie mokymai man puiki galimybė pasitikrinti, ar ta linkme einu, ar taip mąstau, darau. Gavau labai daug idėjų. Vienos nugulė užrašuose ir laukia savo eilės, kitas jau realizuoju. O vertindama visų paskaitų ciklą galiu tik išgirti organizatores, kurios padarė titanišką darbą.

RAMUNĖ, akių klinikos „Optikos centras“ savininkė: Pajutau skirtingas vibracijas, sujungtas stipriu bendrystės jausmu.

Paskutinis mokymų ciklo susitikimas su lektoriumi Mindaugu mane tiesiog supurtė: ir emocijas, ir kūną. Atėjau čia pokyčių, jiems ir buvau įkvėpta. Išsinešu skirtingų žmonių pažinimą, įvairių emocijų pajautą, skirtingas vibracijas ir tuo pačiu stiprų bendrystės jausmą.

VILMANTĖ, gidė, kelionių organizatorė: Atėjo mesijas išgelbėti pasaulio.

Po 24 metų pedagoginio darbo pasukau kitu keliu – ėmiausi  atvykstamojo turizmo verslo ir dabar man ypatingai reikia naujų idėjų. Iki šiol maniau, kad Klaipėdoje per mažai yra gyvasties, retai kas vyksta. O pasirodo prastai ieškojau. Šių mokymų ciklas dar ir kiek gyvasties įnešė į mano kasdienybę. Paatvirausiu, Mindaugo Vidugirio mokymus vertinau skeptiškai. Kartojau, kad dar vienas mesijas atėjo išgelbėti pasaulio. Net abejojau, ar eiti į jo mokymus. O dabar, po visos dienos užsiėmimų, nė neabejoju – tai, ką jis daro, yra tikra, gilu. Jei to nepritaikysi versle, gyvenime tikrai pravers. Lektoriaus perteikta patirtis duoda labai stiprų postūmį judėti į priekį, atsikratyti baimių ir nuostatų.

TOMA, įdarbinimo agentūros administracijos vadovė: Išeinu geresniu žmogumi.

Labai daug geros energijos, o laikas tiesiog bėga. Mano dalyvavimas mokymų cikle įgyvendintas – išeinu iš čia geresniu žmogumi – kad ir per skruzdėlės žingsnelį. O įgytas žinias pritaikysiu ir savo kolektyve, ir šeimoje, ir bendraudama su draugais bei artimaisiais. Labai daug dalykų sužinojau, ypač apie atvirumą. Galutinai įsitikinau – kai esi nuoširdus, tai blogai būti tiesiog negali.

Mokymai surengti įgyvendinant neformaliojo suaugusiųjų švietimo programą „Klaipėdos miesto moterys, norinčios pradėti savo verslą ar plėtoti esamą“. Programa iš dalies  finansuota Klaipėdos miesto savivaldybės administracijos lėšomis. Mokymų programa:

„Verslo idėjų generavimas. Inovacijų dirbtuvės. Design Thinking metodas“

Lektorė Eglė Songailienė

„Inovatyvi rinkodara. Išmaniųjų technologijų, app’sų, socialinės medijos galimybių išnaudojimas versle“

Lektorės Indre Razbadauskaite, Agnė Kuniutytė, Agnė Vilienė.

„Efektyvūs pardavimai“

Lektorius Vygandas Pikčiūnas

„Įtikinantis bendravimas“

Vaidotas Levickis – verslo konsultantas, koučingo specialistas

„Asmeninės savybės versle, saviugda, motyvacija. Komandos formavimas ir lyderystė“

Koučeris, saviugdos treneris, sąmoningumo stovyklų organizatorius Mindaugas Vidugiris

                                                            Teksto autorė Laura Sėlenienė

                                                                          Nuotraukos Dovilės Čižaitės – Jonikės