„Barclays“ banko Jungtinėje Karalystėje atlikto tyrimo duomenimis 42 procentai moterų verslininkių  pradėjusios savo verslą besąlygiškai tikėjo jo suklestėjimu. Tačiau apie verslo pradžią dar tik svarstančias moteris dažnai kamuoja dilema, nuo ko pradėti.  Nors pastaruoju metu sąlygos moterims vystyti verslo idėjas tapo žymiai palankesnės, silpnąją lytį realizuoti savo idėjas stabdo nuostata, kad jos pristigs žinių.

„Naujam verslui sunkiausiai įsisprausti į rinką ir paskelbti žinią apie save. Rinkdamosis į verslumą skatinančius renginius, moterys gali palengvinti ir sutrumpinti šį procesą. Tokiuose susibūrimuose pasisemiama ne tik įvairiapusių žinių, o ir užmezgami naujam verslui gyvybiškai svarbūs kontaktai. Kuom verslas verslui gali būti naudingas, kaip buriantis palengvinti mažų įmonių kelią į verslo olimpą ir planuoju papasakoti savo pranešime gegužės 10 d. forumo dalyvėms“, – atviravo viena iš renginio organizatorių Jurgita Šilinskaitė-Venslovienė.

Jurgita yra forumą organizuojančios verslių Klaipėdos regiono moterų asociacijos „Idėjų pakrantė“ valdybos pirmininkė. Organizacija buvo įkurta norint įkvėpti moteris išsigryninti turimas idėjas ir pradėti nuosavą verslą, o jau vykdančias veiklą pastūmėti sustiprinti savo prekinį ženklą ir plėsti veiklą panaudojus išmaniąsias technologijas. Kurti asociaciją pajūrio moterys suskato po 2015 m. pavasarį didžiuosiuose šalies mietuose vykusio mokumų ciklo „Išmani moteris“. Kaip tik jis paskatino ir pačią Jurgitą realizuoti kurį laiką brandintą jūrinių dovanų verslo idėją.

Kad moterims būtina profesionalų paskata, neabejoja ir forumo partnerio VšĮ „Versli Lietuva“ atstovai. O, kad verslo idėjos greičiau taptų realybe, būtina pasitelkti išmanias technologijas.

„Verslui būtina sekti naujoves, jas pritaikyti savo veikloje. Patarimai ir įžvalgos iš patyrusių verslininkų suteikia galimybę greičiau ir efektyviau priimti sprendimus bei suprasti esamą rinkos situaciją“, – pažymi VšĮ „Versli Lietuva“ projektų vadovė Raminta Kaleinikaitė.

Kaip versle pasitelkti išmanumą, forumo metu papasakos MONONY prekinio ženklo įkūrėja Ineta Česnulevičiūtė, įgyvendinusi vaikiškų drabužių ir vaikų mados vakarėlių verslo idėją. Forume – moters įžvalgos apie skaitmeninio verslo privalumus bei trūkumus ir apie tai, kurią verslo kryptį pasirinkti – internetinę prekybą ar tiesioginius pardavimus.

Nutrūktgalviškų startuolių vystytoja Reda Pazdrazdytė įtinkins moteris, kad net aplinkinių nuostabą keliantys verslo planai pasinaudojus minios finansavimo principu (angl. crowdfunding) gali gauti reikiamų lėšų ir būti įgyvendinti. Reda – nekilnojamojo turto bendruomeninių projektų vystytoja, projekto MB „Svencelės bendruomenė“ vadovė, investicinio projekto Islands.lt viena iš įkūrėjų.

Kaip išsiaiškinti, ar planuojama verslo idėja bus sėkminga, kaip identifikuoti pirkėjų mėgstamus ir jiems kuriančius vertę produktus, atviraus lektorius, patyręs koučeris, Aleksejus Žaltovski, žinomas kaip projektų „Talentų karta“, „Atradimai.lt“ bei „LapinoSkrynia.lt“ įkūrėjas.

O kad sunkiame verslo kūrimo procese moterys neprarastų motyvacijos, suklupusios atsistotų ir eitų toliau, įkvepiantį pranešimą „Čempionais per naktį netampama“ skaitys 17 metų vadovavimo patirtį turinti neurolingvistinio programavimo licencijuota trenerė, tarptautinių derybų komandų lyderė, patyrusi koučerė ir VICTORY CODE prekinio ženklo įkūrėja Viktorija Česonytė.

Už galimybę forume suburti verslias Klaipėdos regiono moteris asociacija „Idėjų pakrantė“ dėkoja generaliniam renginio rėmėjui  – automobilių verslo pradininkui Lietuvoje KRASTA AUTO KLAIPĖDA. Bendrovė ne tik parėmė renginį, o ir suteikė jo dalyvėms galimybę nemokamai išbandyti naujutėlaitį, išskirtinai moterišką visureigį FIAT500X. Moteriškas jūsų kaprizas bus išpildytas: 350 litrų talpos bagažinė, 12 spalvų pasirinkimas, 4 varomieji ratai, panoraminis stoglangis. Pasimėgauti tokiu komfortu kelyje jums siūlo KRASTA AUTO KLAIPĖDA.

Už paramą organizuojant forumą dėkojame ir akių klinikai „Optikos centras“. Be finansinės paskatos organizuojant renginį klinikos vadovė Ramunė Juodienė nedvejodama sutiko renginio dalyves pamaloninti dovanų rinkiniais: kvietimais nemokamai pasimatuoti akių spaudimą, nuolaidų kuponais akinių rėmeliams, saulės akiniams ar oftomologo konsultacijai bei tomografijai.

„Optikos centre“ modernia ir tikslia diagnostine aparatūra atliekami kvalifikuoti oftalmologiniai tyrimai. Optiniu koherentiniu tomografu OCT tiriama akių tinklainė. Tomografija leidžia vizualizuoti tinklainės atskirus sluoksnius bei regimąjį nervą. Atliekant kompiuterinę perimetriją galima pastebėti įvairaus pobūdžio akipločio sutrikimus, kurie atskleidžia akių ligas. Esant susirgimams skiriamas terapinis, ortoptinis gydymas arba gydomieji akiniai bei kontaktiniai lęšiai. Visada skubančioms moterims akinius klinikos personalas pagamins vos per vieną valandą.